Uszczelki rozprężne są niezbędne do tego, aby Twoje okna pozostały szczelne. Tak samo działają taśmy dachowe oraz taśmy rozprężne, a także popularna uszczelka dachowa. Taśma rozprężna pozwala na uszczelnianie połączeń budowlanych, takich jak znane ościeżnice okienne, framugi drzwi wyjściowych oraz wszelkie inne fragmenty elewacji, które wymagają uszczelnienia. Niewiele osób wie, że uszczelka, taśma rozprężna może być stosowana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, dzieje się tak dzięki materiałowi, z którego jest zrobiona. Jak zatem zamontować ten rodzaj uszczelki, aby działał prawidłowo? Jeśli chcesz to wiedzieć, to czytaj dalej, zajmiemy się tym tematem w treści poniżej.
Uszczelka dachowa i taśmy rozprężne – jak należy poprawnie je stosować?
Aby uszczelka dachowa działała poprawnie, powinieneś w pierwszej kolejności oczyścić miejsce, w którym będziesz ją montować, a następnie dobrać klej do montażu wysokiej jakości. Kiedy już to masz, wówczas połóż uszczelkę i dociśnij w miejscu, w którym jest szpara, jaką chcesz zakryć. Po odczekaniu jakiegoś czasu najlepiej około godziny, jednak przy niektórych klejach wystarczy już trzydzieści minut, sprawdź, czy klej dobrze złapał uszczelkę. Jeśli nie, to możliwe, że będziesz musiał docisnąć ją mocniej lub dobrać inny rodzaj kleju (mocniejszy).
Taśma rozprężna jest paro-przepuszczalna, dlatego idealnie nadaje się do zastosowania w ciepłym montażu okien, który jest coraz częściej stosowany w naszym kraju. Jest to bardzo skuteczna metoda montażu okien, ponieważ dzięki niej będziesz mieć pewność, że szpary międzyokienne nie będą zatrzymywać wilgoci, która często prowadzi do powstania niebezpiecznej i groźnej dla zdrowia i życia pleśni (czyli rodzaju grzyba, który szybko dostaje się do płuc i dalej do mózgu). Jak zatem widzisz, stosowanie tego rodzaju taśm jest korzystne i warto się nad nim zastanowić przed rozpoczęciem procesu wstawiania okna w przeznaczone dla nich miejsca w ścianie budynku.
Taśmy rozprężne wysokiej jakości – dlaczego warto z nich skorzystać?
Taśmy rozprężne niskiej jakości nie będą posiadać komponenty paro-przepuszczalnej, która jest ważną cechą tego rodzaju produktu. Z tego powodu nie ma w ogóle sensu sięgać po tanie zamienniki tego produktu, ponieważ będą one tylko izolować od zimna, ale nie uchronią wnętrza pomieszczenia przed wilgocią. Warto więc zainwestować na początku trochę więcej w ten produkt, aby następnie nie musieć przeprowadzać kosztownego procesu odgrzybiania danego pomieszczenia czy całego budynku.