Jakie powinny być meble do ogrodu, które przetrwają cały rok?

Styczeń 10, 2019 By admin

Jakie powinny być meble do ogrodu, które przetrwają cały rok?

Ogród cieszy o każdej porze roku. Wiosną, gdy przyroda budzi się do życia, latem, kiedy to feeria barw i zapachów drażni nozdrza i oczy, oraz jesienią, gdy kolorowe liście spadają na ziemię. A co z zimą? W okresie zimowym jest równie pięknie, bo misternie utkane płatki śniegu i siarczysty mróz, tworzą niepowtarzalny krajobraz. Z ogrodu można zatem korzystać przez cały okrągły rok, a potrzebne są do tego tylko meble ogrodowe. Które jednak wybrać, by faktycznie przetrwały 12 miesięcy zmiennej aury i niejednokrotnie trudnych warunków atmosferycznych?

Meble ogrodowe z technorattanu

Zaczniemy od tych, które obecnie są modne, a do tego wydają się być rozwiązaniem najtrwalszym, w szczególności jeśli chodzi o warunki zimowe. Technorattan bowiem to materiał estetyką przypominający naturalny rattan, jednak o wiele trwalszy. Nie traci swoich właściwości pod wpływem działania zmiennej temperatury. Jest łatwy w pielęgnacji i czyszczeniu, a silne promienie słońca nie powodują blaknięcia koloru. Tak wykonane meble do ogrodu Bazkar.pl w szczególności poleca.

Ich atutem jest również estetyka, która wpisuje się zarówno w klasyczne aranżacje ogrodowe, jak i te współczesne. Technorattanowe meble ogrodowe świetnie łączą się z innymi materiałami, na przykład szkłem. Tak wykonany stolik, funkcjonalny, który posiada szklany blat, nabiera lekkości. Krzesła zaś, fotele czy całe zestawy wypoczynkowe uzupełnione o grube i miękkie poduchy, dobrze wpisują się w atmosferę ogrodów urządzanych w stylu vintage lub prowansalskim.

Nieodmiennie uwielbiane drewno

Co z drewnianymi meblami ogrodowymi, które od dawna są tak bardzo lubiane? Nie da się ukryć, że drewno jako materiał naturalny, najlepiej wpisuje się w ogrodowe aranżacje, niezależnie od ich motywu przewodniego. Poza tym to materiał elastyczny pod względem możliwości obróbki i uzyskiwanych kształtów. Drewniane meble ogrodowe charakteryzują się ciekawym wzorami, detalami, a do tego przepiękny rysunek drewna, jego usłojenie oraz niejednorodność, zawsze gwarantują unikalny efekt.

Kłopotliwa bywa pielęgnacja, ponieważ drewno wymaga impregnacji i konserwacji, by przetrwało możliwie długi czas bez utraty właściwości i uszczerbku na estetyce. W porze zimowej, a nawet już w okresie jesieni, takie meble trzeba schować w suchym i ciepłym miejscu, bo wilgoć, opady i niska temperatura, mogą powodować niszczenie.

Alternatywa w postaci mebli z tworzyw sztucznych

Alternatywą są meble z tworzyw sztucznych. Przede wszystkim lekkie, oferujące największą paletę kolorów, rozmiarów i kształtów. Pośród nich odnajdą się użytkownicy poszukujący najbardziej niecodziennych kształtów. Jest to dobry wybór, gdy meble często zmieniają swoje miejsce, a właściciele lubią różnorodność. Wilgoć im raczej niestraszna, ale promienie słońca mogą niekorzystnie wpłynąć na kolorystykę.

Każdy użytkownik ma inne potrzeby, a ogrody różnią się między sobą sposobem zaaranżowania, przestrzenią, jak i funkcjonalnością. Tak naprawdę każdy z powyższych wyborów może być całoroczny, z uwzględnieniem jedynie odpowiednich czynności pielęgnacyjnych czy warunków przechowywania.

COMMENTS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Czy antresolę wlicza się do powierzchni użytkowej?
Czy antresolę wlicza się do powierzchni użytkowej?

Każdy, kto szuka nowoczesnego mieszkania, wie jak duże znaczenie ma jego metraż. Oczywiste jest, że jest spora różnica pomiędzy powierzchnią...

Zamknij